Jau daugiau negu 10 metų prezentacijos su PowerPoint skaidrėmis kritikuojamos visame pasaulyje. Kalta ne pati kompiuterinė PowerPoint programa, bet klaidingas jos naudojimo būdas, kai kiekvienoje skaidrėje prirašoma daugybė teksto.

Kai manęs klientai klausia, ką galėčiau pasiūlyti vietoj įprastų PowerPoint skaidrių, atsakau, kad publikai visuomet įdomiau pasiklausyti gero pasakojimo, o ne pasiskaityti tekstą iš ekrano. Kitaip tariant, svarbiau pranešėjo SAKOMAS, o ne ekrane UŽRAŠYTAS tekstas.

O tais atvejais, kai per prezentaciją būtina ne tik papasakoti, bet ir parodyti vaizdų, viena iš alternatyvų skaidrėms - nesudėtingas begarsis filmukas, sukomponuotas iš nuotraukų ir vos vieno kito trumpo užrašo. Savo klientams jau esu sukūręs ne vieną tokį filmuką. Jis nėra “pavaduotojas”, atidirbantis už prezentacijos autorių. Bet kaip papildoma vaizdinė priemonė ekrane - visai svarstytinas. Kitas pritaikymo būdas - kai reikia nusiųsti prezentaciją elektroniniu paštu, o standartinės PowerPointo skaidrės jau nusibodę…

Pateiksiu trumpą tokio filmuko pavyzdį, kurį padariau iš nuotraukų. Pasižiūrėti galite čia:

Panašiu principu sudėliotas nuotraukas ir jūs galite panaudoti savo prezentacijai. Jei patiems pasidaryti nesiseks - galiu padėti.
Beje, kitokio (animacinio) filmuko trumpas pavyzdys yra ir skyrelyje SEMINARAI.

Arturas Laskauskas, prezentacijų konsultantas (Kontaktai)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite